Editorial
29.08.2016
By diena.lv

Mediāciju kopumā un arī tieši komercmediāciju Latvijā nepieciešams attīstīt, intervijā Dienai šovasar atzina tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Pagaidām mūsu valsts sabiedrībā un arī uzņēmēju vidū izpratne par mediācijas būtību, pielietojumu un tās sniegtajām iespējām ir vāja, atzīst gan tieslietu ministrs, gan arī sertificēti mediatori.

"Ir trīs mediācijas virzieni, kurus es vēlos attīstīt. Šie trīs virzieni ir, pirmkārt, komercmediācija, otrkārt, darba strīdu mediācija, treškārt, mediācija ģimenes tiesībās. Šo virzienu attīstība ir ļoti svarīga arī tādēļ, lai atslogotu tiesas," uzskata Rasnačs. "Tiesu atslogošana būtu pozitīvais efekts, ko dotu mediācija," ir pārliecināts arī sertificēts mediators Aivars Jurcāns un skaidro: "Kopumā mediācijas virsmērķis ir radīt harmoniskāku sabiedrību. Tiesa nolemj, kā jārīkojas, bet tiesa neatjauno normālas attiecības, kas var būt svarīgi gadījumā, ja konflikts ir, piemēram, diviem uzņēmuma līdzīpašniekiem, kuriem jāturpina strādāt kopā. Savukārt mediācija optimālajā variantā nodrošina, ka tiek pieņemts abu konfliktā iesaistīto pušu akceptēts lēmums, kuru abas puses gatavas labprātīgi izpildīt. Mediācija var atjaunot normālas attiecības".

* Viss raksts pieejams 2016.gada 29.augusta laikrakstā Diena un portālā Diena.lv: Nevis uzveikt pretinieku, bet prast vienoties

< Newer
Season's Greetings!
Older >
Biznesa konfliktu mediācija*
1 Comments
To comment please Log in or Register at Mergers.lv
Or Log In with:
We welcome thoughtful comments from readers. Please comply with our guidelines.
04-01-2018, 19:10
Edgars Skrinda
wrote: Individuāls risinājums tavam biznesam ar Aizdevums biznesam https://www.cityfinances.lv/

Subscribe
Sign up to receive an extract from
our latest M&A Intelligence Report
Sign up
more updates...